Оголошення Всі оголошення

Пам'ятай про Крути!

  Щороку Україна вшановує пам’ять Героїв Крут. Наприкінці січня 1918 року в нерівному бою на залізничній станції «Крути» від рук більшовицьких загарбників загинули триста студентів і гімназистів, які героїчно боронили УНР. Їх подвиг – це символ патріотизму й жертовності українського народу, який завжди боровся і продовжує боротися за цілісність і незалежність України.

  З ініціативи Центру національно-патріотичного виховання дітей та молоді у місті Луцьк 29 січня на Театральному майдані відбувся флешмоб «Пам’ятай про Крути!». Студенти коледжу стали активними учасниками цього дійства. На майдані з уст майбутніх медиків прозвучали безсмерті рядки поезії «Пам’яті тридцяти» Павла Тичини. Заходи з нагоди вшанування пам’яті Героїв Крут продовжились у стінах коледжу. Студенти озвучили спогади учасників тих історичних подій, декламували вірші, присвячені Крутам. Своє бачення цієї трагічної і водночас героїчної сторінки нашої історії вони виклали в творах-есе на тему «Пам’ятаємо Крути». Ось уривки з творчих робіт студентів:

На Аскольдовій могилі

Поховали їх –

Тридцять мучнів українців,

Славних, молодих …

На Аскольдовій могилі

Український цвіт !

По кривавій по дорозі

Нам іти у світ.

  Як символічно, а тепер розуміємо, що пророчо звучать слова П. Тичини, присвячені пам’яті загиблих у нерівному бою українських захисників.

  Правильно кажуть: хто не знає свого минулого, не вартий майбутнього. Саме тому ми повинні знати нашу історію, яка омита кров’ю і сльозами. Однією з найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами.

⁕⁕⁕

  Для мене вони є Героями з великої літери, справжніми синами неньки України. Я схиляю голову перед їх подвигом, адже зважитись на такий вчинок не кожна людина здатна. Це наша історія, і ми не повинні її забувати! А героїв Крут маємо пам’ятати й брати у них приклад патріотизму та любові до своєї землі.

⁕⁕⁕

  У серцях українців бій під Крутами назавжди залишиться неспростовним фактом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

⁕⁕⁕

  Пам’ятаємо, що вони віддали все, що мали – молодість, надії й саме життя за волю України!

Ви стали прикладом усім,

Про вас нікому не забути!

В понурій темряві віків

Світити будуть завжди Крути!

⁕⁕⁕

  Пам’ятаймо про бій під Крутами, адже ми маємо свою незалежну державу! Пам’ятаймо наших захисників, бо герої на вмирають - герої живуть вічно!

                        

ВІДЕО

Відео ЛБМК Пам'ятай про Крути

Сюжет Памятай про Крути