Оголошення Всі оголошення

Студентське життя: калейдоскоп подій 2018-2019 н.р.

   Кожний вищий навчальний заклад визначає свої цінності та пріоритети. На сьогодні в коледжі склалася самобутня система виховання, вдосконалена та перевірена часом (Луцькому базовому медичному коледжу восени 2019 року виповниться 75 років), яка базується на визнанні пріо­ритету освіченості, моральності, національної свідомості, громадянської активності та культури.

   У 2018-2019 н.р. формуванню громадянської свідомості та національної гідності, професійних і морально-естетичних якостей студентів сприяли такі загальноколеджеві виховні заходи: урочистості, присвячені Дню знань, фестиваль талантів «Осінній вернісаж – 2019», вахта пам'яті  «Небесна Сотня у вирій полетіла», заходи на вшанування пам’яті Героїв Крут,  флешмоб «Читаємо Шевченка» до 205-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка, урочистості з нагоди  вручення дипломів випускникам коледжу тощо.

 Студенти взяли участь в брейн-ринзі на кубок міського голови «Лучеськ Великий XV сторіччя: З’їзд європейських монархів», XV Мандрівному Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, скорботних заходах до Дня пам'яті жертв Голодоморів в Україні, заходах із відзначення Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Всеукраїнській акції «За чисте довкілля», Дні вишиванки, Всеукраїнському тижні громадського здоров’я, акції «Ланцюг єднання» до Дня Соборності України, фестивалі «Вишиті обереги єднання».

 1 грудня студенти та викладачі коледжу спільно з Волинською обласною організацією товариства Червоного Хреста України та навчальними закладами Луцька  провели акцію солідарності з ВІЛ-позитивними людьми.

 Продовжено партнерську співпрацю з громадським рухом «Меценати для солдата». На базі коледжу відбувся VII з’їзд сімей Небесного Легіону Волині. Створено альбом «Писанка надії», присвячений спільним волонтерським проектам.

 Правове виховання у коледжі є системою заходів морально-правового, психолого-педагогічного та соціально-медичного характеру. У коледжі організовувалися зустрічі з працівниками юстиції та правоохоронних органів, «круглі столи», дискусії щодо висвітлення боротьби українського народу за незалежність і територіальну цілісність України, важливих подій у країні, за кордоном, актуальних проблем студентської молоді. Проводилися Дні профілактики правопорушень, бесіди зі студентами щодо проблем переселенців, міжнаціональних відносин, толерантного ставлення до людей різних національностей та релігійних груп. Предметною (цикловою) комісією загальноосвітніх, гуманітарних та соціально-економічних дисциплін проведено Тиждень права. Для студентів-випускників проведено тренінг «Торгівля людьми. Роль медичного працівника у перенаправленні постраждалих» (спільно з ГО «Волинські перспективи»). Для студентів І-ІІ курсів організовано зустріч із лікарем-наркологом Волинського обласного наркологічного диспансеру Пащук Л.В. на тему «Наркотична залежність. Наслідки вживання наркотиків». У 2018-2019 н. р.  в навчальному закладі функціонувало 4 волонтерських гуртки, а саме: «Милосердя» (волонтерська діяльність у співпраці з Мальтійською службою допомоги), «Хоспіс» (волонтерська робота на базі Волинської обласної лікарні «Хоспіс»), «Червоний Хрест» (волонтерська діяльність у співпраці з Волинською обласною організацією товариства Червоного Хреста України). Студенти-волонтери проводили мистецькі години,  надавали допомогу людям з обмеженими функціональними можливостями, сприяли вирішенню побутових проблем людей похилого віку, ветеранів війни,  допомагали у догляді за пацієнтами лікарні «Хоспіс», проводили навчання з надання першої медичної допомоги тощо. Вже стали традиційними благодійні акції з нагоди Дня волонтера, святого Миколая та Великодніх свят.

 Студенти активно здійснювали соціально значиму агітаційно-просвітницьку роботу серед мешканців міста у співпраці з Волинським обласним центром громадського здоров’я, зокрема: роз'яснювання принципів здорового способу життя в рамках Всеукраїнського тижня громадського здоров’я, антинікотинова пропаганда в рамках акції «Дихай вільно у світі без тютюну», розповсюдження інформаційних листівок із проблем раку грудей, раку шкіри.

 Важливою ознакою демократизації навчально-виховного процесу коледжу є активне втілення принципу співуправління навчальним закладом. Члени студентської ради наказом по коледжу були включені до складу педагогічної ради та стипендіальної комісії. Вони брали активну участь в обговоренні проблем  життєдіяльності навчального закладу та прийнятті рішень.

  У 2018-2019 навчальному році в коледжі відбулася низка заходів із розвитку діяльності органів студентського самоврядування. Студентською радою для першокурсників проведено мотиваційну зустріч з питань участі в студентському самоврядуванні та тренінг з командобудування. Напередодні Дня святого Миколая у коледжі відбулася акція «Миколай про тебе не забуде», під час якої збиралися кошти для людей з обмеженими фізичними можливостями. У лютому з метою покращення умов проживання студентів у гуртожитку відбувся огляд-конкурс «Краща студентська кімната».

 У числі волонтерських проектів – діяльність студентів спеціальності «Фармація» з виготовлення ранозагоювальної мазі та чергової партії вітамінно-адаптогенних чаїв  для воїнів-захисників.

 Плідно впродовж 2018-2019 н. р. працювали гуртки художньої самодіяльності. Студенти виступали з концертними номерами на заходах із нагоди Дня знань, Дня вчителя, вручення дипломів випускникам коледжу та  премії «Гордість коледжу-2019». Вони підготували Різдвяні віншування, концерт з нагоди Дня медичної сестри для працівників Луцької міської клінічної лікарні, благодійний концерт для мешканців Луцького геріатричного пансіонату, пісенні вітання з нагоди Дня медичного працівника для медиків Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги, концерт з нагоди Дня волонтера для волонтерів Волинської обласної організації товариства Червоного Хреста України.

 На VIІІ Всеукраїнському студентському фестивалі естрадної пісні «Пісня буде поміж нас» (Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне) Анастасія Смаль, студентка ІІ курсу спеціальності «Акушерська справа», здобула  диплом лауреата І ступеня, Андрій Деленів, студент ІІІ курсу спеціальності «Лікувальна  справа», - диплом лауреата ІІ ступеня.  За відмінні успіхи у навчанні, вагомі результати в науковій, громадській роботі, активну участь у художній самодіяльності та спортивно-масових заходах з нагоди Дня медичного працівника кращі студенти коледжу були відзначені нагородою  «Гордість коледжу-2019».