Студентське життя

       Кожний вищий навчальний заклад визначає свої цінності та пріоритети. На сьогодні в коледжі склалася самобутня система виховання, вдосконалена та перевірена часом (Луцькому базовому медичному коледжу восени 2011 року виповнилося 67 років), яка базується на визнанні пріоритету освіченості, моральності, національної свідомості, громадянської активності та культури.

      Медик - особистість національно свідома. Як поєднати любов до Батьківщини і сучасне розуміння проблем суспільства? Думаємо, що без формування почуття національної гідності, без утвердження в свідомості молоді національних цінностей, не можливо виховати патріота-медика та годі сподіватися на адекватне сприйняття студентами реалій суспільно-політичного життя. Традиційно потужний виховний вплив на студентів справляють заходи, присвячені трагедії Голодомору. Студенти відвідують виставки Волинського обласного краєзнавчого музею «Ми-звинувачуємо», «Голод в Україні 1932-1933 рр.», беруть активну участь у організації та проведенні тематичних виховних годин «Голодомор в Україні 1932-1933 років», долучаються до Всеукраїнської акції «Запали свічку» у День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій. Не залишають байдужими жодного студента літературні читання, конкурси читців поезії Тараса Шевченка, місячники духовності, тижні, присвячені українській родині, виставки творчих робіт викладачів та студентів. Неповторним самобутнім святом в коледжі є День українця.

     Медик - особистість моральна. Стародавня мудрість гласить:«Хто досягає успіхів в науках і відстає в моралі, той скоріше шкідливий, аніж корисний». Пріоритет формування у студентів-медиків вічних людських чеснот - людинолюбства та здатності до творення безкорисливого добра обумовлений специфікою професійної діяльності медичних працівників (моральні якості є складовою професіоналізму медика). Благодійну діяльність студенти та викладачі коледжу здійснюють у тісній співпраці з обласною організацією Товариства Червоного Хреста України та Мальтійською місією допомоги. Студенти-волонтери надають допомогу дітям з обмеженими функціональними можливостями, сприяють вирішенню побутових проблем людей похилого віку, допомагають у догляді за пацієнтами ХОСПІСУ. Вже стали традиційними благодійні акції з нагоди Дня святого Миколая та Великодніх свят. Щоб втілити бажання обездолених дітей студенти та викладачі коледжу проводять благодійні ярмарки, аукціони, готують театральні постановки. Варто зауважити: студенти активно здійснюють соціально значиму агітаційно-просвітницьку роботу серед мешканців міста. Мова йде про роботу з роз'яснювання донорства, діяльність у рамках Міжнародної гуманітарної програми «Червоний Хрест проти туберкульозу та СНІДу», флеш-моб у День боротьби з ВІЛ/СНІДом, участь у благодійних акціях «Подаруй онкохворим дітям радість життя», «Серце до серця», «Подаруй надію».

      Медик - особистість активна. За декілька років сьогоднішні студенти будуть змушені взяти на себе тягар реформування системи охорони здоров'я, що вимагатиме від них незалежності та критичності у судженнях, вміння приймати рішення та нести відповідальність за результати своєї професійної діяльності. Саме тому студентське самоврядування є важливим інструментом формування соціальної активності майбутніх медиків. Студентська рада коледжу є однією з найпотужніших серед ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації області. Поетапно втілюється принцип співуправління навчальним закладом: члени студентської ради беруть участь у роботі педагогічної ради, стипендіальної комісії, приймальної комісії, ради з профілактики правопорушень, комісії з розподілу випускників. Сьогодні до складу студентської ради входить 27 представників студентської молоді коледжу, які беруть активну участь у вирішенні важливих проблем навчально-виховного процесу, організовують цікаві заходи, відстоюють права та інтереси студентів.

      Медик-творча особистість. Серед студентів коледжу є багато творчих особистостей. Вони чудово малюють, співають, роблять мистецькі фотозйомки, пишуть вірші та танцюють. Розвивати творчі здібності студенти мають можливість у закладі естетичного виховання, театральній студії, фольклорному та хореографічному колективах, гурті сучасної пісні. Щороку студенти презентують своє мисте  цтво на фестивалі талантів «Осінній вернісаж», міських заходах, обласних та всеукраїнських фестивалях та конкурсах. Зокрема, танцювальний колектив коледжу «Fresh Art» за два роки свого існування став володарем низки нагород. Він лауреат І-ої премії в програмі «Сучасний естрадний танець» І Міжнародного фестивалю аматорського мистецтва «Art Talent Fest» (м.Київ, 2010р.), лауреат ІІІ-ої премії ІІ Всеукраїнського хореографічного фестивалю-конкурсу для дітей та молоді «Галицькі фрески» (м.Тернопіль, 2010р.), лауреат ІІ-ої премії Всеукраїнського фестивалю сучасної хореографії «Інший вимір» (м.Луцьк, 2011р.).

      Талановиті студенти-вокалісти Анна Васькевич, Ірина Володько та Орест Ткачук у листопаді 2011р. стали дипломантами Всеукраїнського фестивалю естрадної пісні «Пісня буде поміж нас».

      Творити добро через красу почесно і милосердно. Навесні 2011 року відбувся конкурс «Красуня коледжу», в якому змагалося 16 студенток-красунь, розкриваючи свою неповторність, креативність та ерудованість. Звання «Красуня коледжу-2011» присуджено студентці спеціальності «Лікувальна справа» Ользі Мелюх, яка представляючи коледж на обласному конкурсі краси «Студміс-2011. Волинь», здобула звання першої віце-міс.

 

Позанавчальне життя коледжу цікаве і насичене, адже головні ролі у «студентському театрі життя» виконують самі студенти.